Święto Kosmy i Damiana już za nami!

5 października 2017

Pierwszy muzealne Święto Kosmy i Damiana już za nami. W aurze złotej polskiej jesieni, na dziedzińcu starej bieckiej apteki zapachy ziół i mikstur mieszały się z miodowym zapachem roztopionego wosku oraz pysznych, naturalnych i zdrowych przysmaków. Warsztaty z wyrabiania mydełek, ucierania maści leczniczych, komponowania aromatycznych soli kąpielowych i peelingów cieszyły się dużym zainteresowaniem. Najmłodsi uczestnicy mogli przygotować sobie samodzielnie mydełko w wybranym kształcie, kolorze i wersji zapachowej. Największą popularnością cieszyły się foremki w kształcie rybek i muszelek! Ponadto można było popróbować przeróżnych lokalnych specjałów, wyrabianych według starych tradycyjnych receptur bez użycia chemicznych konserwantów. Po południu odbył się panel naukowy w Domu z basztą oraz kuratorskie zwiedzanie muzealnej ekspozycji aptekarskiej. Wieczorem zaprosiliśmy naszych gości na koncert Kuby „Bobasa” Wilka w duecie z Ewą Novel. Ich żywiołowy występ wstrząsnął szacownymi murami naszej instytucji i na długo pozostanie w pamięci uczestników!

Składamy serdeczne podziękowania Państwu wykładowcom: pani dr Lidii Czyż, pani mgr Halinie Wojnar, panu Wiktorowi Szukielowi, redaktorowi naczelnemu Czasopisma Aptekarskiego. Podziękowanie kierujemy również pod adresem p. Iwony Rudek – Polskie Piekarnie w Libuszy za sponsorowanie piernika „Kasztelan Biecki”. Moc uścisków dla wszystkich wystawców, zielarzy, wytwórców naturalnych produktów, którzy przyczynili się do sukcesu pierwszego Święta Kosmy i Damiana w naszym muzeum. Liczymy na kolejne spotkanie za rok!

Pełna fotorelacja na naszym muzealnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/pg/Muzeum-Ziemi-Bieckiej-197837466917649/photos/?tab=album&album_id=1691040480930666