Noc Muzeów 2018 – U nas wszystko gra, bis!

22 maja 2018

„U nas wszystko gra, bis!”. Noc Muzeów odbyła się w aurze lat 20. i 30. XX wieku. Były kolorowe boa, długie sznury pereł, diademy ze strusimi piórami, piosenki z tamtych lat, klimat rodem z Moulin Rouge! Zwiedzający zostali oprowadzeni po ekspozycji muzycznej oraz dowiedzieli się, jakie związki z niektórymi z eksponatów mają znane postacie z polskiej klasyki literackiej. Odwiedził nas też sam Charlie Chaplin, który wręczył zwycięzcom quizu muzycznego nagrody. Odbył się również koncert zespołu Impressja, który wykonał kilkanaście szlagierów z epoki międzywojnia, m.in. piosenki Zuly Pogorzelskiej, Edith Piaf, Marleny Dietrich. Na zakończenie tegorocznej edycji Nocy Muzeów wszyscy goście obejrzeli wspólnie film „w starym kinie” – słynne dzieło Chaplina „Cyrk” z nim samym w roli głównej. Dziękujemy Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, że mogliśmy z Wami obchodzić nasze święto – święto pracowników muzealnych, Międzynarodowy Dzień Muzeów.

Pełna galeria na naszym Facebook fanpage: https://www.facebook.com/Muzeum-Ziemi-Bieckiej-197837466917649/