01.07.2018 II Jarmark świętych Piotra i Pawła

6 lipca 2018

Drugi jarmark świętych Piotra i Pawła za nami. Przelewał rzęsisty deszcz, temperatura nas nie rozpieszczała, ale nie wszystkich to odstraszyło. Barwny korowód przeszedł z Rynku na Plac Kromera, gdzie nastąpiło otwarcie jarmarku przez pana burmistrza, symboliczne przekazanie klucza do bram miasta w ręce kata oraz odegrany został hejnał Biecza. Nastąpił czas zabawy, występów, pokazów walk rycerskich, musztra halabardników. Przywołany został do Biecza nastrój rodem ze średniowiecza! Plac Kromera rozbrzmiewał urokliwą muzyką w wykonaniu zespołu Tryzna. Były tańce starofrancuskie i katalońskie, których próbował nas nauczyć cierpliwy i nie poddający się łatwo Anton z Tryzny. Pracownicy muzeum zaprezentowali się w scence teatralnej „Tam do kata”. Było też coś na ząb, mamy nadzieję, że nikt nie wrócił do domu o głodzie. Na zakończenie jarmarku odbył się teatr ognia „Twardowski u wrót piekieł” i na tym zakończone zostały tańce, hulanki, swawola – na następne zapraszamy za rok!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w jarmarku: uczniom i absolwentom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej, Dziecięco-Młodzieżowemu Zespołowi Tańca Ludowego „Podgrodzianie” z Zespołu Szkół nr 2 w Bieczu, Zespołowi Ludowemu „Polanie” z Kobylanki, panu Oskarowi Mercie za odegranie hejnału, niezrównanym Łucznikom Rozembark, Agencji Eventów Historycznych Sarmata, zespołowi Tryzna, którego jesteśmy wielkimi fanami, Sądeckiej Kooperatywie Spożywczej, Bieckiemu Centrum Kultury. DZIĘKUJEMY!

Pełna galeria zdjęć na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/Muzeum-Ziemi-Bieckiej-197837466917649/photos/?tab=album&album_id=1992426764125368