Wykład Sylwii Tulik "Ogrody w sztuce"

20 września 2020

Drugi dzisiejszy wykład w ramach Święta Kosmy i Damiana, wygłosi pani Sylwia Tulik – "Ogrody w sztuce". Urodzona w Krośnie, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpracuje z Podkarpackim Instytutem Książki i Marketingu od 2002 roku. Autorka przewodników ("Jasło i okolice", "Gmina Miejsce Piastowe", "Gmina Wiśniowa") oraz przewodnika dla kolekcjonerów "Porcelana Rosenthal". Najnowszą jej publikacją jest "Alfabet kańczucki według ks. Jana Kudły". Współpracownik Polskiego Radia Rzeszów (felietony literacko-kulinarne) oraz pisma "Podkarpacka Historia" (artytkuły o tematyce historycznej, historyczno-kulinarnej). Prowadzi bloga "Dom tradycyjny Sylwia Tulik". Interesuje się historią kultury stołu i obyczajów. Kolekcjonerka porcelany i akcesoriów stołowych.

Opublikowany przez Muzeum Ziemi Bieckiej Sobota, 19 września 2020