Światowy Dzień Turystyki

27 września 2022

Światowy Dzień Turystyki ustanowiony został w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), która działa z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku pod hasłem „ Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”. Celem tego dnia jest kształtowanie społecznej świadomości dotyczącej znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno dla kultury, polityki, jak i gospodarki.

Muzeum Ziemi Bieckiej zaprasza z okazji święta do Biecza i Muzeum, nie tylko „od święta”, na co dzień też zapraszamy, a jako zachęta kilka obrazków z jesiennego Biecza.

Baszta kowalska, fragment murów obronnych i pomnik bpa Marcina Kromera.
Kolegiata pw Bożego Ciała i dzwonnica przykościelna.
Fragment kolegiaty pw Bożego Ciała, bramka renesansowa do kościoła, w tle wieża ratuszowa i dach Kromerówki.
Dom z basztą i figury apostołów.