Exhibitions

Artystyczny Biecz - ŚwitW dniu 22 lipca, na baszcie kowalskiej miał miejsce wernisaż wystawy „Artystyczny Biecz-Świt”. Wystawa jest przeglądem prac twórców z Biecza i okolic, oraz tych związanych z Bieczem rodzinnie, twórczo lub po prostu sercem. Wystawa jest nawiązaniem do podobnych przeglądów twórców organizowanych wcześniej pod nazwą „Pełna Jasność” i jej kontynuacjami. Wystawa jest współorganizowana przez Muzeum Ziemi Bieckiej, Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieczu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu. Na wystawie znalazły się prace 40 artystów, są to obrazy, rysunki, grafiki, rzeźby, fotografie, pocztówki a nawet moda, równie przekrojowy jak rodzaje prac artystów jest ich wiek, najmłodsza uczestniczka ma kilkanaście lat, a najstarszy 105 lat !
Wernisaż otworzyła pani dyrektor Muzeum, Marta Bartuś, również pani dyrektor Biblioteki, Elżbieta Knapik powitała zgromadzonych gości, swoje wystąpienia mieli również pani Krystyna Skowronek, pan prof. Henryk Kozubski, pan burmistrz Mirosław Wędrychowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Nosal, którzy objęli wystawę honorowym patronatem.
Gorącą i tak atmosferę podgrzał dodatkowo występ Tyburowski & Bora Duo z gościnnym występem Aleksandry Tocka. Następnie przyszła pora na spokojne delektowanie się sztuką, napojami i przekąskami, rozmowy z artystami i znajomymi.
Dziękujemy pięknie wszystkim za tak liczne przybycie i pokonanie tylu schodów, ale jak mawiają : „Sztuka wymaga poświęceń 😉 Zapraszamy do końca sierpnia na wystawę „Artystyczny Biecz-Świt”, która będzie czynna na baszcie kowalskiej. 

Fot. archiwum MZB i Paweł Dutka