Lekcje muzealne

Tematy lekcji muzealnych:

 

Marcin Kromer – człowiek renesansu.
Twórczość i działalność Marcina Kromera w kontekście miejsc i zabytków Biecza związanych z postacią uczonego biskupa. Lekcja dla uczniów gimnazjum i szkół średnich.
Czas trwania: 0,45 min.

Dawne sądownictwo bieckie XIII-XVIII w. i rola kata z nim związana.
Rodzaje sądów, ich skład i uprawnienia, ciekawostki i anegdoty związane z rozprawami sądowymi. Rola kata, czyli ramienia sprawiedliwości władz miejskich. Lekcja skierowana do uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI, gimnazjów oraz uczniów szkół średnich.
Czas trwania: 0,45 min.

Historia aptek i aptekarstwa na Podkarpaciu.
Lekcja kierowana do dzieci szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej. Lekcja wzbogacona o elementy multimedialne dostępne na ekspozycjach aptekarskich.
Czas trwania – 1 godz.

Historyczny spacer śladami królowej Jadwigi w Bieczu.

Uczniowie zapoznają się ze związkami królowej Jadwigi Andegaweńskiej z Bieczem. Odwiedzają najważniejsze pod względem historycznym miejsca Biecza i szukają śladów łączących królową Jadwigę z miastem. Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych kl. IV – VI i gimnazjum.

Czas trwania – 1,5 godz.

Miasto średniowieczne na przykładzie Biecza.

Lekcja kierowana do dzieci szkół podstawowych w dwóch przedziałach wiekowych kl. I – III oraz kl. IV – VI. Prowadzona w terenie, dzieci mają możliwość zapoznania się z średniowiecznymi fortyfikacjami obronnymi, jak również poznają zasadnicze elementy układu miasta średniowiecznego, jego główne budowle).

Czas trwania – 1,5 godz.