Warsztaty

Zajęcia edukacyjne prowadzone są w muzeum.
Od wtorku do piątku, w godz. 8-15, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub pocztą elektroniczną.

 

  • Biecz w swych legendach

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z oryginalnymi bieckimi legendami, poznają prawa, którymi rządzą legendy. Część narracyjna ilustrowana za pomocą rysunków. W części warsztatowej wykonują własne ilustracje do poznanych legend, które zabierają ze sobą. Warsztat skierowany do najmłodszych – przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych kl. I-III.

Czas trwania: 1 godz.
Grupa: max. 20 osób

 

  • Linoryt – wykonanie własnej pieczątki

Zajęcia mają na celu zgłębienie wiedzy o artystach, którzy w Bieczu przebywali i uwiecznili piękno miasta na licznych rysunkach oraz grafikach. Począwszy od najstarszych widoków Biecza po linoryty z XX wieku. Jest to pretekst do zapoznania się z rodzajami i technikami grafiki warsztatowej. W części praktycznej uczestnicy będą mieli okazję wykonać swój własny linoryt w formie pieczątki. Warsztat skierowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Czas trwania: 1,5 godz.
Grupa: max. 10 osób

 

  • Kaligrafia średniowieczna

Kaligrafia, sztuka pięknego pisania, choć już nieci zapomniany przedmiot szkolny obecnie przeżywa swoje odrodzenie. Warsztaty mają za zadanie rozbudzić zainteresowanie, a może pasje na całe życie. poznamy jeden z krojów pisma z epoki średniowiecza. Przeniesiemy się w czasy skrybów i iluminatorów, poznamy ich warsztat oraz ciężką pracę, która dziś odnajdowana w zachowany kodeksach z wieków średnich wprawia w zachwyt. Zajęcia dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz szkół średnich.

Czas trwania: 2 godz.
Grupa: max. 10 osób

 


Koszt usługi: 100zł (od całej grupy)
Informacja i zapisy : Muzeum Ziemi Bieckiej
e-mail:  kontakt@muzeum.biecz.pl
tel. 13 44 71 093, 13 44 71 328