Warsztaty

Zajęcia edukacyjne prowadzone są w muzeum.
Od wtorku do piątku, w godz. 8-15, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub pocztą elektroniczną.

 1. Biecz w swych legendach
  Uczestnicy warsztatów zapoznają się z oryginalnymi bieckimi legendami, poznają prawa, którymi rządzą legendy. Część narracyjna ilustrowana za pomocą rysunków. W części warsztatowej wykonują własne ilustracje do poznanych legend, które zabierają ze sobą. Warsztat skierowany do najmłodszych – przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych kl. I-III.           
  Czas trwania: 1 godz. / Grupa: max. 20 osób
  —–
 2. Kaligrafia średniowieczna
  Kaligrafia, sztuka pięknego pisania, choć już nieci zapomniany przedmiot szkolny obecnie przeżywa swoje odrodzenie. Warsztaty mają za zadanie rozbudzić zainteresowanie, a może pasje na całe życie. poznamy jeden z krojów pisma z epoki średniowiecza. Przeniesiemy się w czasy skrybów i iluminatorów, poznamy ich warsztat oraz ciężką pracę, która dziś odnajdowana w zachowany kodeksach z wieków średnich wprawia w zachwyt. Zajęcia dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz szkół średnich.
  Czas trwania: 2 godz. / Grupa: max. 10 osób
 3. Iluminatorstwo średniowieczne / NOWOŚĆ /
  Iluminatorstwo (łac. illuminare – oświetlać, rozjaśniać, ozdabiać) – proces zdobienia ksiąg i dokumentów rękopiśmiennych a czasem także inkunabułów. W czasie zajęć poznamy warsztat średniowiecznego iluminatora oraz wykonamy ozdobny inicjał wybranej litery z kodeksów rękopiśmiennych.
  Czas trwania: 2 godz.  / Grupa: max. 10 osób

 4. —-

 5. —-

Koszt usługi: 100zł (od całej grupy)
Informacja i zapisy : Muzeum Ziemi Bieckiej
e-mail:  kontakt@muzeum.biecz.pl
tel. 13 44 71 093, 13 44 71 328