Cud Niepodległości – KULT WODZA. Wizerunek Marszałka w prasie międzywojnia.

10 listopada w Kromerówce miał miejsce wernisaż kolejnej wystawy z cyklu „Cud Niepodległości” ze zbiorów legionowych pana Kaspra Świerzowskiego. Tytuł tegorocznej edycji to: „Kult wodza. Wizerunek Marszałka w prasie międzywojnia”. Pan Świerzowski uraczył zebranych niezwykle ciekawym komentarzem związanym z tematem wystawy, w którym zawarł również wiele mniej znanych faktów z życia Marszałka. Odbył się również niewielki konkurs pytań (z nagrodami!) dotyczący faktów z życia Józefa Klemensa Piłsudskiego (!). Zbiorowym wysiłkiem udało się przejść ten punkt programu bez większego zakłopotania. Następnie w Domu z basztą odbył się porywający koncert chóru Cantores Carvatiani. Kilkakrotne bisy długo nie pozwalały artystom zejść ze sceny. Kolejnym punktem programu było, tradycyjnie już, wspólne śpiewanie pieśni legionowych. Dziękujemy panu Kasprowi za to, że kolejny raz dał nam się porwać legendzie legionowej, chórowi Cantores Carvatiani za artystyczne wzruszenie oraz wszystkim Uczestnikom patriotycznego wieczoru w muzeum. Dziękujemy i zapraszamy do zwiedzania wystawy!