Cud Niepodległości - Obchody Święta Niepodległości w stanie wojennym

W dniu 12 listopada w Muzeum Ziemi Bieckiej miał miejsce wernisaż kolejnej już wystawy z cyklu „Cud Niepodległości”. Tym razem pt. ”Obchody Święta Niepodległości w stanie wojennym”. Wernisaż w Kromerówce rozpoczęła pani dyrektor Marta Bartuś, która krótko przypomniała autora wystawy, czyli pana Kaspra Świerzowskiego. Następnie pan Kasper opowiedział zgromadzonym o swojej wystawie, o eksponatach wystawionych na niej i słów kilka o ciekawszych z nich. Po obejrzeniu wystawy goście przeszli do Domu z basztą, gdzie odbył się koncert Bogusława Diducha pt. „Słowo zawsze wolne jest”.  Koncert przeplatany był krótkimi historiami pana Bogusława o śpiewanych utworach i o czasach kiedy powstały. Po wspaniałym koncercie przyszedł czas na loterię w której można było wylosować ciekawe eksponaty filatelistyczne, druki, ulotki ze zbiorów pana Kaspra, a dotyczące właśnie obchodów Święta Niepodległości w latach 80-tych XX w.  Następne było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pana Bogusława Diducha. Wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania i w radosnych nastrojach rozeszli się do domów. Dziękujemy i zapraszamy na wystawę do Kromerówki oraz kolejne wydarzenia w naszym Muzeum.