Cud Niepodległości - Pamiątki i pamięć

Spotkanie z cyklu CUD NIEPODLEGŁOŚCI w stulecie powrotu Polski na mapy Europy. Tak, stało się, dotarliśmy do wystawy wieńczącej całą kilkunastoletnią serię. Tradycyjnie już, z przypiętymi kotylionami, śpiewając pieśni patriotyczne świętowaliśmy w naszym muzeum tę wiekopomną rocznicę. Na wystawie zatytułowanej Pamiątki i pamięć,  pan Kasper Świerzowski, twórca i kreator cyklu Cud Niepodległości, zaprezentował niezwykłe dzieło –  autentyczny pamiętnik legionisty z odnotowaną drogą bojową, fotografiami, pieczęciami,  autografami wybitnych ludzi, którzy w tej walce szli na czele. Chór Belfersingers uświetnił naszą uroczystość wspaniałym koncertem, następnie pomógł w odśpiewaniu patriotycznego repertuaru zebranym gościom. Dziękujemy serdecznie  wszystkim naszym miłym gościom, wiernym widzom i uczestnikom naszych muzealnych spotkań, chórowi Belfersingers z Gorlic, który podjął się niełatwego zadania poprowadzenia wspólnych śpiewów, dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością w tych szczególnie ważnych dla serca każdego Polaka obchodach stulecia Niepodległości  panu Januszowi Sepiołowi senatorowi RP, panu Andrzejowi Orchelowi prezesowi stowarzyszenia Beskid Zielony oraz wszystkim naszym sympatykom. Pozostaje żywić nadzieję, że niezrównany kolekcjonerski zmysł pana Świerzowskiego zaowocuje kolejnymi odkryciami i zobaczymy  w naszym muzeum jeszcze niejedną Jego wystawę.