Wystawy

IKONA Agaty SłykZapraszamy do odwiedzenia wystawy otwartej podczas Święta Kosmy i Damiana. Do 03.10 wystawa w eksponowana jest w Domu z basztą, 04.10 ikony zostaną przeniesione do sali wystawowej w Kromerówce.

Agata Słyk jest absolwentką Wydziału farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Collegium Bobolanum Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Pracuje w rodzinnej aptece „Lawenda” w Garbatce-Letnisko. Jest kierowniczka tejże apteki.

Obok pasji zawodowej realizuje się artystycznie , od roku 2006 współpracuje z warszawską grupa „Droga Ikony” skupiająca twórców sztuki ikonopisarskiej. Artystka uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych warsztatach ikonopisania, spotykając się z twórcami ikony z Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Polski. Tworzy ikony według własnego wyobrażenia i koncepcji artystycznej. Ikony Agaty Słyk wystawiane były na wielu wystawach zbiorowych; w Płocku, Krynicy, Lublinie, Warszawie, Krakowie, Lwowie i Łucku.

„Pisanie ikon stało się częścią mojego życia tak jak się staje regularnością rozmowa z przyjacielem.
Czy one istnieją dla mnie czy ja dla nich..? To pytanie takie samo jak: czy my istniejemy dla nieba czy niebo, wraz z tymi co tam są – dla nas? Nie wiem. Wiem, że bez siebie nie istniejemy.”( Agata Słyk)