Kobiety bieckie na tle swojej epoki XIX-XX w.

plakat-strona

17 marca w Kromerówce odbył się wernisaż wystawy „Kobiety bieckie na tle swojej epoki XIX-XX w.” Jest to kolejna z cyklicznych marcowych wystaw związanych z Dniem Kobiet, a więc poruszająca się w sferze zagadnień dotyczących szeroko rozumianej problematyki kobiecej. W tegorocznej edycji zostały ukazane wybitne bieczanki XIX i XX w. w zestawieniu z realiami i wymaganiami epok, w których żyły.

Szanowni Uczestnicy wernisażu zostali oprowadzeni po wystawie przez pracownika muzeum, który przybliżył tematykę i zakres ekspozycji. Następnie odbyła się część artystyczna – Kawałki z „Kawałków męskich, żeńskich i nijakich” Stefanii Grodzieńskiej w interpretacji i wykonaniu pracowników muzeum.

Wszystkim naszym gościom dziękujemy za udział w wernisażu i zapraszamy na kolejne wydarzenia.