"Pejzaż regionalny. Malarstwo Jana Wodyńskiego".

W piątek 14 lutego w muzeum Kromerówka miał miejsce wernisaż wystawy „Pejzaż regionalny. Malarstwo Jana Wodyńskiego” ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Jaśle. Przybyłych gości powitała dyrektor Muzeum, pani Marta Bartuś, następnie głos zabrał dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle pan Mariusz Świątek. Pan dyrektor opowiedział o bogatych zbiorach prac Jana Wodyńskiego, jego związkach z Jasłem i jasielskim muzeum. Następnie przyszedł czas na obejrzenie blisko 20 prac artysty i dyskusje o często znajomych widokach z obrazów, Biecza, Jasła, Krosna czy Szymbarku. Wystawa czynna do 31.03.2020 r.
Dziękujemy wszystkim za udział w wernisażu i niezmiennie zapraszamy na kolejne wydarzenia do Muzeum Ziemi Bieckiej.