United colors of Milan (Zjednoczone kolory Mediolanu)

W piątek 30 sierpnia odbył się wernisaż fotografii Barbary Zasowskiej pt. ”The United  Colors of Milan” (Zjednoczone kolory Mediolanu). Wystawa prezentuje fotografie z dwóch wyjazdów artystki do Mediolanu i jej spojrzenie na miasto. Tytuł wystawy nawiązuje do sławnego już hasła reklamowego pewnej firmy odzieżowej : „United Colors of Benetton”. Czarno-białe fotografie z kolorowymi elementami dodanymi do kontrastu, podkreślające pewne elementy uwiecznionej chwili, sprawiają, że zdjęcia są interesujące i przykuwają spojrzenia.  Pani dyrektor Marta Bartuś przywitała zgromadzonych gości, przedstawiła artystkę i jej dokonania, następnie głos zabrała pani Barbara, która opowiedziała o pomyśle i realizacji wystawy „Zjednoczone kolory Mediolanu”.  Pani Barbara Zasowska przygotowała też niespodziankę, w czasie wernisażu można było wylosować jedną z prezentowanych fotografii.

Wystawa czynna jest do 30 września 2019 r. w muzeum Dom z basztą.