Z Wiary, Nadziei i Miłości.

W dniu 16 grudnia(piątek), w muzeum Kromerówka, miało miejsce otwarcie wystawy pt. „Z Wiary, Nadziei i Miłości”. Wystawa ta prezentuje przebogaty zbiór tzw. „świętych obrazków” z kolekcji pani Ewy Bluszcz-Rybotyckiej. Na początku gości powitała pani Marta Bartuś, dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej, która odczytała list gratulacyjny od burmistrza Biecza pana Mirosława Wędrychowicza dla pani Ewy Bluszcz-Rybotyckiej. Następnie pani Ewa opowiedziała o początkach swojej kolekcji, o niektórych ciekawszych okazach ze swojego bogatego zbioru. Po obejrzeniu wystawy goście udali się na poczęstunek, rozmowy umilała muzyka kojarząca się z czasem Adwentu.W prezentowanych zbiorach są obrazki zbierane przez babcię pani Ewy, członków jej rodziny, samą panią Ewę, a także zbierane przez jej córkę Izę, więc kolekcja jest wielopokoleniowa. Obrazki prezentowane na wystawie pochodzą z Polski, Austrii ale także z Ziemi Świętej, od najstarszych czarno-białych, poprzez ręcznie dekorowane, po takie, które znamy z własnych domów i książeczek do modlitwy. Wystawę uzupełniają święte obrazy wiszące często w polskich domach, pochodzące ze zbiorów Muzeum Ziemi Bieckiej oraz kilka ze zbiorów prywatnych. Zapraszamy na wystawę, która klimatem nawiązuje do Bożego Narodzenia, , pooglądać małe obrazeczki, z którymi wiąże się często jakaś rodzinna historia. Może znajdą Państwo na wystawie identyczny obrazek jak u siebie w książeczce…                                                                                                                                              Wystawa czynna do 20 stycznia 2017 r. w godz. otwarcia muzeum Kromerówka.