Żeglce naszych przodków. Podróż w głąb historii lokalnej

Za nami pierwsza wystawa w tym roku 🙂 2019 rozpoczęliśmy od zagłębienia się w historii lokalnej Żeglec, wsi powiatu krośnieńskiego, która jak się okazało jest związana z Bieczem nie tylko przez sentyment bieczanki, kuratorki prezentowanej wystawy – Olgi Słowik-Matys. Podczas tego piątkowego wieczoru poznaliśmy genezę całego projektu, etapy powstania wystawy, historię napływających w coraz większych ilościach pamiątek, co przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów zbiórki – Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Żeglce „Że chcę”. Jak się okazuje zgromadzono nie tylko materiał na obszerną wystawę, udało się zebrać ich tyle, że jest to dobry fundament pod nieformalne muzeum! Zmotywowani mieszkańcy pokazali jak wielka drzemie w nich miłość do swojej wsi i wykazali się dużym zaangażowaniem w poszukiwaniach i poznawaniu własnej historii. Dziękujemy pani Oldze Słowik-Matys za pozytywna energię i inspirującą prezentację, pasja i zaangażowanie godne podziwu! Wystawę „Żeglce naszych przodków. Podróż w głąb historii lokalnej”, będącą zwieńczeniem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce „Że Chcę” w ramach programu Patriotyzm Jutra, mogą Państwo obejrzeć w Muzeum Kromerówka do 6 marca, zapraszamy.