Trasy turystyczne

PRZEWODNICTWO PO MIEŚCIE

Świadczymy usługi w ramach przewodnictwa po mieście, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub pocztą elektroniczną.
Oprowadzanie od wtorku do piątku w godzinach zwiedzania Muzeum! 

Cena usługi: 100 zł (od grupy)
Czas oprowadzania: ok. 1,5 godz.

Turystów planujących odwiedzić nas w sobotę lub niedzielę zachęcamy do zamówienia usługi przewodnictwa po Kromerówce, gdzie zostanie przybliżona historia i topografia Biecza a przewodnik wskaże dalszy kierunek zwiedzania, tak by grupa mogła zobaczyć najistotniejsze punkty miasta. Cały czas istnieje możliwość oprowadzania również po pozostałych obiektach Muzeum Ziemi Bieckiej oraz po Kolegiacie pw. Bożego Ciała co zarysuje najdokładniejszy obraz Biecza.


TRASY TURYSTYCZNE

Zwiedzanie z przewodnikiem po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub pocztą elektroniczną. Trasy uruchamiamy z początkiem sezonu letniego (maj-październik) od wtorku do piątku w godzinach zwiedzania Muzeum.

 

 •  Biecz literacki: Marcin Kromer – Wacław Potocki – Stanisław Wyspiański
  Trasa z przewodnikiem, czas przejścia ok. 2 godz.
  Początek trasy: Muzeum Kromerówka, ul. Kromera 3.
  Trasa turystyczna „Biecz literacki” obejmuje miejsca i obiekty związane z życiem i działalnością wielkich postaci świata kultury i sztuki związanych z historią miasta.
  Odkrywamy zapomniane historie, ciekawe legendy oraz wydarzenia z historii Biecza uwiecznione w dziełach wybitnych twórców epoki renesansu, baroku i Młodej Polski.

 

 •  Szlak katowski „Tam do kata…
  Trasa z przewodnikiem, czas przejścia ok. 2 godz.
  „Tam do kata”, szlak katowski jest to wycieczka historyczno-turystyczną po miejscach związanych z bieckim katem. Można zanurzyć się średniowieczny mrok Turmy, obejrzeć zabytki związane z sądownictwem (np. XIV-wieczne więzienie, kapliczkę znajdującą się dawniej obok miejsca straceń, budynek Grodu Starościńskiego), przejść trasę pokonywaną przez skazańca oraz spotkać kata we własnej osobie i dowiedzieć się jak wyglądała jego praca oraz czy istniała „Szkoła Katów”?

 

 •  Cmentarze wojenne – smutna pamiątka Wielkiej Wojny
  Trasa z przewodnikiem lub samodzielnie , czas przejścia ok. 2 godz.
  Cmentarze wojenne – smutna pamiątka Wielkiej Wojny, jest to trasa historyczno-turystyczna, obejmująca pięć cmentarzy z I wojny światowej na terenie miasta. Wśród nich wyróżniający się tarasowym założeniem cmentarz projektu Hansa Mayera. Podążając szlakiem cmentarzy z I wojny światowej poznajemy dzieje Biecza z okresu I wojny światowej, tragiczne losy żołnierzy poległych na Ziemi Bieckiej; historia szpitala wojskowego w klasztorze OO. Franciszkanów w Bieczu, losy bieckich szkół. Na trasie odnajdujemy ciekawe zabytki; kapliczkę barokową na Harcie przy cmentarzu nr 105 (1812r.), uwiecznioną przez Stanisława Wyspiańskiego w studenckim szkicowniku.

 

Cena usługi: 70 zł (od całej grupy)


Informacja i zapisy: Muzeum Ziemi Bieckiej
e-mail:  kontakt@muzeum.biecz.pl
Kromerówka tel: 13 44 71 093
Dom z basztą tel: 13 44 71 328