Dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

4 kwietnia 2016

Muzeum Ziemi Bieckiej w Bieczu otrzymało dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na modernizację wystawy stałej „Tradycje aptekarskie Biecza”.

Kwota dofinansowania 92 500  zł
Program: „Dziedzictwo kulturowe”
Priorytet 2: ”Wspieranie działań muzealnych”.

Projekt obejmuje:

1/Kompleksową aranżację i identyfikację wizualną ekspozycji z dziedziny aptekarstwa, wiodącej w bieckim muzeum. Zastosowanie odpowiedniego oświetlenia i udźwiękowienia elementów wystawy celem wzmocnienie merytorycznego przekazu.

2/Zakup wyposażenia wystawienniczego korespondującego z zabytkowym wnętrzem muzeum i charakterem wystawy.

3/Wykonanie aplikacji multimedialnych powiązanych z prezentowanymi treściami i kontekstem historycznym. Unowocześnienie i interaktywność wystawy.

4/Konserwacja cennych eksponatów w tym; starodruków medycznych i XVI – wiecznej recepty.